کود ارگانیک

خرید کود ارگانیک رویال کشت

خرید کود ارگانیگ به عنوان منبع ضروری مواد مغذی گیاه و خاک برای همه کشاورزان یک نیاز است. رویال کشت با تجربه بلندمدت در فروش و ارائه انواع کودهای ارگانیک با کیفیت افتخار همراهی شما از مرحله خرید تا کاشت را دارد.

اهمیت خرید کود ارگانیک

کودهای ارگانیک از این جهت با کود شیمیایی متفاوت هستند که در عین ایجاد خاک سالم، مواد مغذی را برای گیاهان شما فراهم می کنند. آنها یک گزینه سبزتر در نظر گرفته می شوند. خاک‌هایی که مقادیر زیادی از مواد آلی دارند، سست و سبک می‌مانند، آب و مواد مغذی بیشتری را حفظ می‌کنند و رشد میکروارگانیسم‌های خاک را تقویت می‌کنند و در نتیجه سلامت گیاه و رشد ریشه را بهبود می‌بخشند. کودهای آلی به طور گسترده برای سبزیجات گوجه فرنگی، کاهو، خیار، میوه ها (توت فرنگی، انگور، مرکبات و محصولات دیگر استفاده می شود.

اهمیت خرید کود ارگانیک با قیمت مناسب و کیفیت عالی فروش

اهمیت خرید کود ارگانیک با قیمت مناسب و کیفیت عالی فروش

کود ارگانیک (کود آلی) چیست؟

کود ارگانیک را “کود آلی” نیز می نامند. تعریف کود آلی ساده است. بیشتر به کمپوست ساخته شده از ضایعات حیوانی یا بقایای حیوانی و گیاهی که سرشار از محصولات جانبی طبیعی هستند اشاره دارد. به عنوان مثال، گوانو، خون خشک شده و پودر شده، استخوان آسیاب شده، پوسته های خرد شده، ماهی ریز پودر شده، سنگ فسفات و چوب.

عناصر غذایی موجود در کودهای ارگانیک عمدتاً غیرآلی هستند، بنابراین استفاده مستقیم از آنها برای گیاهان مشکل است. از طریق عمل میکروارگانیسم ها، انواع عناصر غذایی به آرامی آزاد می شوند تا مواد مغذی را به طور مداوم در اختیار گیاهان قرار دهند.

اهمیت استفاده از کود ارگانیک

با توسعه مستمر کشاورزی مدرن، نقش و اهمیت کود ارگانیک در تولیدات کشاورزی ارگانیک بیش از پیش مهم می شود. محصولات کشاورزی که با کودهای ارگانیک رشد می کنند طعم خوبی دارند و می توانند به طور موثری تغذیه و طعم منحصر به فرد میوه ها و سبزیجات را حفظ کنند و همچنین در حفاظت و بهبود محیط خاک نقش اساسی ایفا کنند. بنابراین لازم است که کودهای آلی را به کار ببریم و درک کنیم.

امروزه در تولیدات کشاورزی پدیده ای دیده می شود که استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی از یک سو باعث اسیدی شدن خاک و اتروفیکاسیون آب می شود و از سوی دیگر تجمع نامناسب کود دامی و مرغی باعث آلودگی می شود. کودهای شیمیایی را از طریق کودهای ارگانیک جایگزین می کنیم تا ترکیب کشاورزی و دامپروری بیشتر، استفاده از کود دامی و مرغی و همچنین برای بهبود کیفیت محصولات کشاورزی که یک کالای چند منفعت است.

انوع کود ارگانیک و کودالی

کودهای آلی انواع مختلفی از کودهای حاصل از مواد گیاهی، مواد معدنی، مواد حیوانی و غیره هستند.

کودهای حیوانی

۱/  پودر استخوان

پودر استخوان از استخوان های خرد شده حیوانات تهیه می شود. سرشار از فسفر و کلسیم است و مقداری نیتروژن را تامین می کند. می تواند رشد نهال گیاه را تقویت کند، به رشد گل ها کمک کند و عملکرد را افزایش دهد.

۲/  وعده غذایی خون

غذای خون نوعی خشک شده از خون حیوانات است. می تواند محتوای نیتروژن در خاک را افزایش دهد و گیاهان را متراکم تر کند. آزادسازی نیتروژن به سرعت باعث گلدهی می شود و به عنوان یک دافع آفات طبیعی عمل می کند. اما استفاده و استفاده باید کم باشد، زیرا استفاده بیش از حد می تواند به سوختن ریشه گیاه کمک کند.

۳/ کود حیوانی

می تواند از حیوانات مختلف باشد. به عنوان مثال کود گاوی می تواند علف های هرز را کنترل کرده و ظرفیت نگهداری رطوبت خاک را افزایش داده و نفوذ هوا را در خاک افزایش دهد.

گوانو مرغ دریایی یک کود آلی برای چمنزارها است. می تواند به عنوان یک قارچ کش طبیعی عمل کند و نماتدهای موجود در خاک را کنترل کند.

۴/  پودر ماهی

پودر ماهی یک کود سریع رهش است که منبعی غنی از نیتروژن آلی، فسفر و کلسیم است. می تواند سلامت خاک را بهبود بخشد، حاصلخیزی را افزایش دهد و گیاهان را رشد دهد. (کود ماهی)

۵/  امولسیون ماهی

این ترکیب از ماهی های ریز آسیاب شده و تجزیه شده، دوز زیادی از نیتروژن تولید می کند. به عنوان یک نرم کننده خاک عمل می کند. اما مراقب باشید. امولسیون ماهی بسیار اسیدی است و استفاده بیش از حد باعث سوختگی گیاهان می شود.

۶/ صدف

صدف ها از پوسته ها یا استخوان های شکسته صدف ها و خرچنگ ها ساخته می شوند. کودارگانیک صدف سرشار از کلسیم هستند و همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی فسفر و سایر مواد معدنی کمیاب هستند. این بدان معنی است که می تواند به گلدهی و رشد قوی ریشه کمک کند. همچنین دارای کیتین است که از رشد برخی آفات جلوگیری می کند.

کودهای گیاهی

1/ کمپوست

کمپوست غنی از مواد مغذی است و می تواند به عنوان یک بهبود دهنده عالی خاک برای تقویت مواد آلی و حاصلخیزی خاک استفاده شود. این ماده غذایی رشد غنی را برای گیاهان فراهم می کند که می تواند آب را برای مدت طولانی در خاک حفظ کند.

2/  کنجاله پنبه دانه

کنجاله پنبه دانه منبعی غنی از نیتروژن و مقدار کمی فسفر و پتاسیم است. این می تواند یک چمن کود آلی عالی باشد. عمدتاً برای پوشاندن خاک باغچه برای تنظیم محیط خاک استفاده می شود.

3/ کنجاله یونجه و سویا

حاوی نیتروژن، فسفر و PH خنثی است. کنجاله سویا یک افزودنی کاربردی برای نتایج طولانی تر در طول نگهداری خاک است.

4/  جلبک دریایی

جلبک دریایی یک کود با رهش فوری و منبع عالی روی و آهن است. با محصول پر پتاس به خوبی پیش می رود. (کود جلبک دریایی)

کودهای معدنی

1/ ماسه سبز

گرین ساند یک ماسه سنگ سبز زیتونی حاوی گلوکونیت است. این منبع غنی از آهن، پتاسیم و منیزیم است. به تحریک گلدهی و باردهی درختان میوه کمک می کند. و خاک را شل کنید، محتوای آب در خاک را افزایش دهید تا ریزوسفر بهبود یابد.

2/ سنگ فسفات

فسفات از سنگ های معدنی و خاک رس استخراج می شود. بیش از 30٪ فسفات، همراه با غلظت بالایی از ریزمغذی های کمیاب دارد. می توان از آن برای افزایش اسیدیته خاک و تقویت رشد نهال گیاه استفاده کرد.

مزایا و معایب کود ارگانیک

مزایای استفاده از کود ارگانیک

  • افزایش کارایی مواد مغذی و محتوای مواد آلی در خاک: حرکت آب را به داخل خاک بهبود می بخشد و به مرور زمان به خاک ساختار می بخشد. مواد ارگانیک میکروب های مفید را تغذیه می کنند و خاک را برای کار راحت تر می کنند.
  • افزایش حاصلخیزی خاک و بهبود بافت، زهکشی و هوادهی خاک: این می تواند به حالت مستمر و جوان سازی خاک کمک کند، در نتیجه بافت خاک، زهکشی و هوادهی را بهبود می بخشد.
  • بهبود ویژگی های کیفی محصول و همچنین عملکرد‌ : حاوی تعداد زیادی مواد مغذی مورد نیاز گیاهان است که مواد مغذی نسبتاً صاف و ماندگاری را در اختیار گیاهان قرار می دهد و تأثیر طولانی دارد.
  • مجموع سازگار با محیط زیست: آنها تجدید پذیر، زیست تخریب پذیر، پایدار و دوستدار محیط زیست هستند. این ماده حاوی مواد شیمیایی مضری است که به آلودگی و آلودگی آب و زمین کمک می کند.

معایب استفاده از کود ارگانیک

قبل از رها شدن مواد مغذی در خاک، میکروارگانیسم ها باید اجزای آلی را تجزیه کنند. از آنجایی که موجودات زنده برای انجام وظایف خود به دمای مناسب و آب کافی نیاز دارند، اثربخشی کودهای آلی توسط این عوامل محدود می شود.

بنابراین تأثیر کود کامل ارگانیک ممکن است بسیار بیشتر از کودهای شیمیایی طول بکشد. اما لطفاً صبور باشید، زمانی که جمعیت های میکروبی دوباره خود را ایجاد کنند، کودهای آلی سریع تر و کارآمدتر خواهند بود.

کود ارگانیک ورمی کمپوست

ورمی کمپوست از بهترین کودهای ارگانیک مورد استفاده است، برای خرید ورمی کمپوست می توانید از این صفحه اقدام کنید.

خرید و قیمت کود ارگانیک (آلی)

شرکت رویال کشت علاوه بر تولید و فروش کود ارگانیک در تامین نهاده های کشاورزان از جمله کود‌های ریز مغذی اعم از میکرو المنت‌ها مانند کود‌های معدنی، گروه های نیتراته وسولفاته وغیره آماده خدمات رسانی است، با تجویز توصیه های کودی و جیره غذایی گیاهی مزارع و گلخانه ها حمایت خود را با مشاوره رایگان کشاورزان عزیز دین خود را به قشر زحمتکش و تلاشگر ادا می‌نماید.

شرکت رویال کشت با افتخار با هدف کنترل و مبارزه علیه آفات وبیماری ها وعلف های هرز در تهیه و توزیع سموم ارگانیک وشیمیایی همچنان در خط مقدم حفظ کشاورزی پایدار و پرچم دار این عزم ملی می باشد. برای اطلاعات از قیمت کود ارگانیک و یا خرید کود ارگانیک با کارشناسان شرکت رویال کشت تماس بگیرید.