Haloxy Fop – R Methyl Ester

مهندس داوود رضایی قلعه، مدیریت شرکت رویال کشت

داوود رضایی

برای مشاوره خرید این محصول یا هر توضیحی که نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید تا با پاسخ کامل به سوالات شما، خیالتان از خریدتان راحت شود.

گالانت سوپر (هالوکسی فوپ آرمتیل استر)

خرید، مشخصات و قیمت گالانت سوپر (هالوکسی فوپ آرمتیل استر)

برای خرید سم سوپر گالانت با شماره ۰۲۱۴۴۰۵۲۴۴۱ می توانید تماس حاصل کنید و اطلاعات لازم جهت ارسال، قیمت و سفارش سوپر گالانت را دریافت کنید. ارسال به شهرهای تهران، کرج و سراسر کشور انجام می شود.

سم گالانت سوپر چیست؟

علف کش سوپر گالانت یا هالوکسی فوپ آرمتیل استر در بازار با نام تجاری گالانت سوپر (GALLANT SUPPER10.8% EC) وجود دارد. هالوکسی فوپ آرمتیل علف کشی از گروه 2 و 4 آریلوکسی فنوکسی پروپیونیک اسید است که برای کنترل پس از رویش طیف وسیعی از علفهای هرز نازک برگ یکساله و چند ساله در زراعت های پهن برگ و باغات به کار می‌رود و بصورت امولسیون 8/10% (10.8% EC ) فرموله می‌شود. این علف کش برای ماهیها و پرندگان سمیت زیادی ندارد.

 • نام عمومی سم گالانت : Haloxy Fop – R Methyl Ester
 • فرمولاسیون گالانت :  10.8%ECهالوکسی فوپ-آرمتیل استرOral LD50 :  300 – 623 mg/kg
 • ماندگاری در خاک این سم : 30 تا 60 روز

اثرات سم سوپر گالانت

هالوکسی فوپ آرمتیل موجب مختل شدن آنزیم سازنده اسیدهای چرب شده و به دلیل فعالیت باقیمانده آن در خاک، علفهای هرزی که دیرتر جوانه می زنند را نیز کنترل می نماید. این علف کش انتخابی و سیستمیک بوده و سریعا از طریق کوتیکول گیاه جذب می گردد و بلافاصله از برگها به نوک ریشه و ریزومها انتقال می یابد.محل اصلی فعالیت این علف کش بافتهای مریستمی می باشد و تاثیر آن هنگامی که علفهای هرز جوان و در حال رشد هستند به مراتب بیشتر است. البته گیاهان هرز بزرگتر معمولا با افزایش میزان دز مصرفی کنترل می شوند.

ظهور علائم تاثیر سم تدریجی بوده و زمان مهار کامل علف هرز بسته به نوع و سن آن، درجه حرارت، رطوبت نسبی هوا و خاک متفاوت است و در گونه های حساس، نیاز به یک دوره چند روزه دارد. طی این مدت رشد ریشه، ساقه و برگ متوقف شده و کلروز ظاهر و به مرور پخش و گیاه پژمرده شده و آثار خشکیدگی بافت به همراه تغییر رنگ به علت تولید آنتوسیانین ظاهر می شود.

موارد و میزان مصرف علف کش هالوکسی فوپ (سوپر گالانت)

گالانت سوپر علف کشی است که پس از رویش علفهای هرز یکساله و چند ساله در زراعتهای پهن برگی مانند چغندرقند، کلزا، پیاز، سویا و سیب زمینی به کار می رود. میزان مصرف آن برای مبارزه با علفهای هرز یکساله مانند خونی واش ارزن وحشی یولاف وحشی دم روباهی سورف جو موشک گاورس و غلات خودرو 0/6 لیتر در هکتار و برای پوآ 1/2-1 لیتر در هکتار و برای علفهای هرز چند ساله مانند قیاق 0/75 لیتر و برای مرغ و بید گیاه 1/2 لیتر در هکتار می باشد.

علف کش گالانت با میزان مصرف 0/75 تا 1 لیتر در هکتار برای کنترل علفهای هرز باریک برگ یک ساله و چند ساله در زراعت چغندرقند با میزان 0/6 تا 0/75 لیتر در هکتار برای کنترل علفهای هرز باریک برگ یکساله و چند ساله در زراعت پیاز توسط سازمان حفظ نباتات توصیه شده است. بهترین زمان مصرف برای علفهای هرز یکساله از مرحله 4-2 برگی تا پنجه زنی کامل و برای علفهای هرز چند ساله هنگامی است که ارتفاع گیاه 30-10 سانتیمتر باشد.

سازگاری و اختلاط هالوکسی فوپ آرمتیل

گالانت سوپر با سایر باریک برگ کشها و همچنین با پهن برگ کشهایی که بصورت بعد از رویش مصرف می گردند، قابل اختلاط می باشد.

هالوکسی فوپ برای یونجه

بررسی و آزمایش اثر چند علفکش نشان داده است که استفاده از علفکش های بنتازون به مقدار 3 و 2/5 لیتر در هکتار نسبت به شاهد بدون وجین اختلاف زیادی داشته است و از نظر تاثیر روی علف های هرز پهن‌ برگ در یک سطح آماری قرار گرفتند. استفاده از علفکشهای متریبوزین 1000 و 700 گرمی در یک هکتار، هالوکسی فوپ اتیل 2 لیتری در یک هکتار، نسبت به شاهد بدون وجین اختلاف زیادی داشته و از نظر تاثیر بر روی علفهای هرز باریک برگ در یک سطح نتیجه را نشان داده است.

موارد توصيه سم علف کش گالانت سوپر

 • علفهای هرز باریک برگ یکساله مانند خونی واش ارزن وحشی
 • یولاف وحشی
 • دم روباهی
 • سورف جو موشک
 • گاورس
 • گندم و جو وحشی و پوآ

علفهای هرز چند ساله مانند :

 • قیاق
 • مرغ
 • بید گیاه

مقدار مصرف هالوکسی فوپ

برای علفهای هرز یکساله از مرحله 4-2 برگی تا پنجه زنی کامل و برای علفهای هرز چند ساله هنگامیکه ارتفاع گیاه 30-10 سانتیمتر باشد مصرف 0/6 تا 1/2 ليتر در هكتار توصیه می شود.

فروش و قیمت سوپر گالانت

فروش و ارائه مناسبترین قیمت سوپر گالانت توسط رویال کشت انجام می شود. برای خرید سوپر گالانت یا انوع سموم علف کش کافی است با واحد فروش مجموعه تماس حاصل کنید.

نظرات کاربران

عنایتی9 خرداد 1402

سلام میتونم از هالوکسی فوپ آرمتیل برای گیاه هرز جوموشکی می تونم استفاده کنم؟

رویال کشت9 خرداد 1402

سلام عرض ادب جناب عنایتی، به نظر می‌رسد که هالوکسی فوپ آرمتیل یک علف کش انتخابی از گروه اریلوکسی فنوکسی پروپیونات است که برای کنترل علف‌های هرز باریک برگ یکساله و چندساله در مزارع مختلف مانند چغندرقند، پیاز، کلزا، زعفران، حنا و کینوا استفاده می‌شود این علف کش سیستمیک و پس رویشی است و از طریق برگ و ریشه جذب و قابلیت انتقال محدود در گیاه را دارد این علف کش از رشد ریشه و ساقه جلوگیری می‌کند و عدم رشد کافی ریشه از مهمترین روش‌های تشخیص این گروه از علف کش‌ها می‌باشد