مهندس داوود رضایی قلعه، مدیریت شرکت رویال کشت

داوود رضایی

برای مشاوره خرید این محصول یا هر توضیحی که نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید تا با پاسخ کامل به سوالات شما، خیالتان از خریدتان راحت شود.

سم انویدور بایر

نحوه تاثیر و جذب در حشرات:

انويدور به صورت تماسي تمام مراحل رشد كنه ها ( غير از نرهاي بالغ ) حتي ماده هاي بالغ و تخم آنها را كنترل مي كند . انويدور داراي طرز تاثير متفاوت با ديگر كنه كشها و حشره كشها است و با اختلال در ساخت چربي در بدن حشره و كنه باعث مرگ آنها مي گردد .

 بهترين زمان مصرف قبل از ظاهر شدن پوره هاي كنه مي باشد .

براي كنترل پسيل پسته ، بهترين زمان مصرف توصيه شده ، هيچگونه علائم زردي و سوزندگي در سيب ، مركبات و پسته ايجاد نمي كند .

قابلیت اختلاط: از اختلاط انويدور با انواع كود هاي شيميايي و هرگونه سموم دفع آفات نباتي جداَ خودداري نمائيد .

طرز تهيه محلول سم : ابتدا درظرفي تميز مقدار لازم از سم را با آب مخلوط كرده و خوب هم بزنيد ، سپس مخزن سمپاش را تا نيمه از آب پر نماييد و محلول تهيه شده را درون مخزن ريخته و خوب هم بزنيد ، سپس بقيه آب مورد نياز را به مخزن بيافزاييد تا غلظت مورد نظر حاصل شود.

دوره كارنس : فاصله آخرين سمپاشي تا برداشت محصول درپسته 14 روز است.

 

در زمان مصرف سم انویدور طبق دستورالعمل عملیات سمپاشی از تماس پوست ،چشم ها با محلول سم با استفاده از وسایل حفاظتی از قبیل لباس کار ،دستکش،عینک،ماسک و…از بروز صدمات جلوگیری کرده و هیچگاه خلاف جهت باد سمپاشی ننماییم.در زمان سمپاشی از خوردن  ،آشامیدن و استعمال دخانیات جدا خودداری کنید و بعد از سمپاشی حتما قسمت های آلوده بدن را با آب و صابون کافی شست و شو دهیم .ظروف خالی سم را پس از شست و شو سوراخ کرده و به دور از منایع آبی و با رعایت ضوابط مربوط به محیط زیست معدوم گردد و هرگز از این ظروف استفاده مجدد نشود ،از شست و شوی دستگاه سمپاشی نزدیک رودخانه و آب های جاری جدا پرهیز شود و از چرای دام در نواحی تازه سمپاشی شده جلوگیری کنیم.

علائم مسموميت : سردرد ، سرگيجه و حالت تهوع

كمك هاي اوليه : درصورت تماس با چشم ها ، بلافاصله با مقدار آب كافي شستشو داده شود . در صورت خورده شدن ، كمك هاي اوليه شامل شستشوي معده با مقدار آب زياد و وادار كردن شخص مسموم به استفراغ است .

پادزهر : تا كنون پادزهر خاصي شناخته نشده است . درمان تحت نظر پزشك صورت گيرد .

شرايط نگهداري : آفت كش را دور از دسترس حيوانات در بسته بندي اصلي ، در انبارهاي دربسته به دور از آفتاب ، رطوبت و مواد غذايي انسان و دام نگهداري كنيد . در صورت باز شدن پلمپ بسته بندي آفت كش زمان و دوام آفت كش كاهش مي يابد . از نگهداري آفت كش به صورت محلول آبي خودداري كنيد .

محصول آفاتمقدار مصرف
سیب کنه دو نقطه ای ،کنه قرمز500-600 میلی لیتر در هزار
مرکبات

کنه زنگ،کنه قرمز

180-270 میلی لیتر در هزار
پستهپسیل پسته300-400 میلی لیتر در هزار
کامنت بسته است.

نظر شما چیست؟