مهندس داوود رضایی قلعه، مدیریت شرکت رویال کشت

داوود رضایی

برای مشاوره خرید این محصول یا هر توضیحی که نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید تا با پاسخ کامل به سوالات شما، خیالتان از خریدتان راحت شود.

نشاء کلم

خرید نشاء کلم (فروش و قیمت در تهران، کرج و همه استان ها)

برای خرید نشاء کلم با شماره ۰۲۱۴۴۰۵۲۴۴۱ می توانید تماس حاصل کنید و اطلاعات لازم جهت ارسال، قیمت و سفارش نشاء کلم را دریافت کنید. ارسال به شهرهای تهران، کرج و سراسر کشور انجام می شود.

خرید انواع نشا کلم

  • نشاء کلم پیچ یا کلم برگ ( CABBAGE )
  • نشاء کلم بروکلی ( BROCCOLI )
  • نشاء گل کلم ( CAULIFLOWER )
  • نشاء گل کلم زینتی ( BRASSICA OLERACEAE)
  • نشاء کلم بروکسل ( BRUSSELS SPROUTS )
  • نشاء کلم قمری

شرايط آب و هوايی کاشت نشا کلم

شرايط آب و هوايی برای کاشت نشاء کلم شبيه كلم پيچ است. به نظر می رسد نقش عامل دما در توليد كلم  بيش از عوامل فتوپريود و رژيم آبياری است. كلم نيز همانند ساير كلمها گياه فصل خنك است و نسبت به دمای پايينتر از ۴ و بالاتر از ۳۸ درجه سانتيگراد حساس است. دمای مناسب برای کاشت گياه کلم ۲۷ درجه با طيف حرارتی بين ۷ الی ۲۹ درجه سانتيگراد است.

رشد و نمو مجموعه خوراكی كلم تابع شرايط دما قرار مي گيرد. افزايش آن تا مرز ۲۲ درجه سانتيگراد افزايش رشد را در پی دارد. وزن قسمت خوراكی بستگی به ارقام مختلف اين گياه دارد و با افزايش مقدار برگ در گياه افزايش مي يابد. بنابراين هرگونه اختلالی در رشد و نمو برگ طی دوره رشد می تواند بر وزن قسمت خوراكی تأثير بگذارد. رشد و نمو نشاء كلم پس از بذرپاشی در خزانه طی چهار مرحله زير انجام می گيرد: 

  1. انتخاب بذر اصلاح شده، کاشت و نگهداری نشا كلم 
  2. مرحله رويشی كه طي آن رشد و نمو برگهای نشا كلم تا دمای ۲۲ درجه سانتیگراد حاصل می گردد. 
  3. بهارش كه به مرحله رويشی پايان می دهد. 
  4. رشد قسمت خوراكی كه با افزايش دما تا حدود۲۲درجه سانتی گراد سرعت می يابد.

خرید، فروش و قیمت نشاء کلم و دیگر نشاها

برای خرید و اطلاعات فروش و قیمت نشاء کلم، خرید نشاء کاهو، خرید نشاء توت فرنگی و خرید نشاء گوجه فرنگی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اهمیت غذایی کلم

كلم  را به صورت خام، پخته، سرخ كرده، ترشي و يا شور مورد استفاده قرار مي دهند در ۱۰۰ گرم كلم  تازه حدود ۷۰ميلی گرم ويتامين C، مقداری كاروتين، ويتامين B۱، K ،B۲ و املاح معدنی به ويژه پتاسيم وجود دارد. گیاه كلم دارای مقاديری پروتئين و كربوهيدرات است.

نظرات کاربران

رضا میرعماد9 خرداد 1402

سلام من چنتا نشا کلم از شما خریدم چطور نشا کلم خودم رو بکارم؟

رویال کشت9 خرداد 1402

سلام اگر با دست می کارید با بیل خاک رو سوراخ کنید و نشاها رو در چاله بزارید. نشا باید مستقیم در سوراخ کاشته شود و فشرده هم نباشه.