مهندس داوود رضایی قلعه، مدیریت شرکت رویال کشت

داوود رضایی

برای مشاوره خرید این محصول یا هر توضیحی که نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید تا با پاسخ کامل به سوالات شما، خیالتان از خریدتان راحت شود.

نام تجاری: آوانت فرمولاسیون: 15% SC

دوره کارنس: 1-10 روز

ایندوکساکارب جزء گروه اکسادیازون است که دارای خاصیت تماسی و گوارشی می‌باشد. ایندوکساکارب را میتوان برای کنترل پروانه های زیان اور از قبیل کرم های قوزه، برگخوار، بید سیب زمینی، پیله خوارها، کرم های سیب، خوشه خوار مو، مینوز مرکبات، بید کلم در محصولاتی نظیر پنبه چغندر قند، ذرت، حبوبات، سبزی و صیفی، درختان میوه، انگور و غیره مصرف نمود.

فرایند تاثیر:

ایندوکساکارب موجب بسته شدن کانال سدیم شده و سیستم عصبی حشرات را مختل می‌کند. اختلال در سیستم عصبی باعث عدم تعادل حشرات می‌شود. 4-2 ساعت پس از پاشش ایندوکساکارب تغذیه لاروها قطع شده و فلج می‌شوند و سپس به زمین می‌غلطند. لاروها 60-24 ساعت بعد می‌میرند. ایندوکساکارب از طریق گوارشی تماس مستقیم با باقیمانده آن بر روی برگها، لاروها را کنترل می‌کند. ایندوکساکارب دارای خاصیت تخم کشی نیز می‌باشد. به دلیل خاصیت چربی دوستی به داخل غشاء تخم جذب شده و لاروها به هنگام خروج و پس از کمی تغذیه و تماس میمیرند. همچنین این حشره کش در کوتیکول مومی برگها حل شده و به این ترتیب با نفوذ در بدن حشره و کوتیکول برگ، با توقف تغذیه لاروها منجر به کنترل سریع و کامل آفات میگردد.موارد مصرف:پنبه، نخود، سیب

دستور مصرف:

به میزان 200 تا 250 میلی لیتر در هکتار علیه کرم غوزه پنبه – 200 میلی لیتر در هکتار برای کنترل کرم پیله خوار نخود – 0/45 میلی لیتر در هزار برای کنترل کرم سیب در مناطق کوهستانی در نسل اول کرم سیب.قابلیت اختلاط:تا به حال گیاهسوزی و یا مشکل اختلاطی از این سم مشاهده نشده ولی بهتر است پیش از مصرف ابتدا در سطح کوچک قابلیت اختلاط آن آزمایش گردد. 

تذکر: با توجه به فورمولاسیون این سم و ماندگاری آن در اندام های مختلف گیاهی بخصوص میوه قبل از مصرف حتما بروشور سم مطالعه شده یا جهت نحوه ی مصرف با کارشناسان حفظ نباتات و گیاهپزشکی مشورت و نظرخواهی شود.

کامنت بسته است.

نظر شما چیست؟