مهندس داوود رضایی قلعه، مدیریت شرکت رویال کشت

داوود رضایی

برای مشاوره خرید این محصول یا هر توضیحی که نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید تا با پاسخ کامل به سوالات شما، خیالتان از خریدتان راحت شود.

بذر فضای باز سبزی‌جات شوید

شوید (Dill) با نام علمی Anethum Graveolens گیاهی یکساله با برگ های کوچک، متناوب، بی کرک و دارای بریدگی های کوچک است. ساقه آن استوانه ای و دارای خطوط طولی است. مصرف شوید تازه، برای تنگی‌نفس، سکسکه، ضعف معده و کبد و طحال، سنگ کلیه و مثانه، درد مفاصل مفید است. شوید مسکن درد شکم و روده، بازکننده گیر و انسداد آن‌ها و هاضم قوی می‌باشد.

 

شرایط آب و هوایی کشت شوید

شرایط آب و هوایی مناسب کشت شوید
شرایط آب و هوایی مناسب کشت شوید

درجه حرارت مناسب برای رویش بذر 8 تا 10 درجه سانتی گراد در مناطقي با زمستان هاي نه چندان سرد می باشد اما در مناطق سردتر اين گياه را بايد در بهار کشت كرد . البته می توان تا اواسط تابستان نیز هر چند هفته یکبار مجدداً کمی بذر کاشت تا در تمام فصول بتوانید از خواص این گیاه استفاده کنید.

 

نحوه کاشت بذر شوید

بذر شوید و نحوه کاشت آن
بذر شوید و نحوه کاشت آن

مناسبترین خاک برای کشت شوید، خاک های لوم شني غني از مواد آلي، محلی آفتابگير با زهکشي خوب می باشد. این بذر شوري و قليايي بودن خاک را تحمل مي کند. عمق کشت بذر نیم سانتی‌متر و فاصله بین ردیف‌ها 45 تا 60سانتی متر می باشد. این گیاه در عرض 10 الی 14 روز از خاک خارج می‌شود و بمدت 10 روز تا 2 هفته رشد کرده آن‌ها را طوری کم پشت کنید که ردیف ها بین 30 تا 45 سانتی متر با هم فاصله داشته باشند.