مهندس داوود رضایی قلعه، مدیریت شرکت رویال کشت

داوود رضایی

برای مشاوره خرید این محصول یا هر توضیحی که نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید تا با پاسخ کامل به سوالات شما، خیالتان از خریدتان راحت شود.

حشره‌کش انتخابی سیستمیک، تماسی، تدخینی و نفوذی از گروه دی متیل کاربامات

 فرمولاسیون : 50% WP / 50% DF

نحوه اثر : حشره‌کش عصبی ( مهارکننده آنزیم کولین استراز ) وشته کش انتخابی است که علیه شته‌های مقاوم به سموم فسفره مصرف می‌شود و به وسیله ریشه جذب و به تمام بافت‌های چوبی منتقل می‌شود .

موارد مصرف :

 شته در توتون ، سبزیجات و جالیز ؛ شته در رز 5/0 تا 7/0 در هزار ، شته‌ها در سیب ، انواع لوبیا ، انواع کلم‌ها ، گندم ، جو ، چاودار ، گلابی ، نخود ، سیب زمینی ، کلزا ، ذرت ، انواع سبزیجات برگی ، ریشه‌ای و میوه‌ای ، گلخانه‌های زینتی و سبزیجات ، شته‌ها در هسته دارها ، شته‌های آردآلود در هسته دارها ، تریپس در آندیو و سبزیجات

راهنمای مصرف :

 با توجه به ترکیبات شیمیایی این سم در شرایط آب و هوایی گرم زمانیکه گیاه حالت پژمردگی نداشته باشد چنانچه اقدام به  سمپاشی در سطح برگ کنیم نتیجه عالی و مناسبی گرفته میشود.در دمای کمتر از 15 درجه سانتی گراد که تبخیر نسبتا پایین است و به محض مشاهده آفات مکنده میتوان اقدام به محلول پاشی نمود برای محصولاتی مانند گوجه فرنگی و خیار روش کنترل شیمیایی به روش آبیاری مثمر ثمرتر می باشد .این روش مخصوص زمانی است که شکارچی های حشرات در محیط بوده و مبارزه به صورت تلفیقی انجام میشود. 

احتیاط‌های لازم :

این ترکیب از مهارکننده‌های آنزیم کولین استراز خون می‌باشد ، درصورت وجود توصیه پزشکی برای بعضی ازکارگران مبنی بر ممنوعیت کار با این مواد ، از استفاده آن خودداری شود . حداکثر دفعات سم‌پاشی دوبار در هر محصول می‌باشد . قبل از سم‌پاشی گیاهان زینتی در سطح کوچک تست شود . در سم‌پاشی با کمک جریان هوا حتماً باید از تجهیزات سم‌پاشی ( لباس کار محافظ ) استفاده شود . دوره کارنس برای کلزا ، ذرت ، کاهو گلخانه‌ای و غلات 14 روز ؛ ذرت شیرین 3 روز ؛ آلو ، کاسنی و مراتع 7 روز ؛ خیار ، گوجه و فلفل گلخانه‌ای 2 روز ؛ سبزیجات 24 ساعت ؛ سایر محصولات خوردنی 3 روز ؛ گل‌ها و گیاهان زینتی صفر می‌باشد .

ملاحظات زیست محیطی :

LD 50 برای پرندگان 55 میلی گرم بر کیلو گرم 
LD 50  برای پستانداران100-200 میلی گرم بر کیلوگرم
LD 50  برای ماهی ها50-25100 میلی گرم بر کیلوگرم

این سم برای موجودات آبزی بسیار خطرناک بوده و امکان اینکه در محیط آبی اثرات سوء بلند مدت ایجاد کند زیاد می باشد به همبن دلیل از آلوده کردن نهر ها و جویبار ها با این سم جدا باید خودداری کرد .لازم به ذکر است بعد از سمپاشی مزارع تا 7 روز باید از ورود چهارپایان به منطقه جلوگیری کرد.

کامنت بسته است.

نظر شما چیست؟