حشره‌کش انتخابی سیستمیک، تماسی، تدخینی و نفوذی از گروه دی متیل کاربامات

 فرمولاسیون : 50% WP / 50% DF

نحوه اثر : حشره‌کش عصبی ( مهارکننده آنزیم کولین استراز ) وشته کش انتخابی است که علیه شته‌های مقاوم به سموم فسفره مصرف می‌شود و به وسیله ریشه جذب و به تمام بافت‌های چوبی منتقل می‌شود .

موارد مصرف :

 شته در توتون ، سبزیجات و جالیز ؛ شته در رز 5/0 تا 7/0 در هزار ، شته‌ها در سیب ، انواع لوبیا ، انواع کلم‌ها ، گندم ، جو ، چاودار ، گلابی ، نخود ، سیب زمینی ، کلزا ، ذرت ، انواع سبزیجات برگی ، ریشه‌ای و میوه‌ای ، گلخانه‌های زینتی و سبزیجات ، شته‌ها در هسته دارها ، شته‌های آردآلود در هسته دارها ، تریپس در آندیو و سبزیجات

راهنمای مصرف :

 با توجه به ترکیبات شیمیایی این سم در شرایط آب و هوایی گرم زمانیکه گیاه حالت پژمردگی نداشته باشد چنانچه اقدام به  سمپاشی در سطح برگ کنیم نتیجه عالی و مناسبی گرفته میشود.در دمای کمتر از 15 درجه سانتی گراد که تبخیر نسبتا پایین است و به محض مشاهده آفات مکنده میتوان اقدام به محلول پاشی نمود برای محصولاتی مانند گوجه فرنگی و خیار روش کنترل شیمیایی به روش آبیاری مثمر ثمرتر می باشد .این روش مخصوص زمانی است که شکارچی های حشرات در محیط بوده و مبارزه به صورت تلفیقی انجام میشود. 

احتیاط‌های لازم :

این ترکیب از مهارکننده‌های آنزیم کولین استراز خون می‌باشد ، درصورت وجود توصیه پزشکی برای بعضی ازکارگران مبنی بر ممنوعیت کار با این مواد ، از استفاده آن خودداری شود . حداکثر دفعات سم‌پاشی دوبار در هر محصول می‌باشد . قبل از سم‌پاشی گیاهان زینتی در سطح کوچک تست شود . در سم‌پاشی با کمک جریان هوا حتماً باید از تجهیزات سم‌پاشی ( لباس کار محافظ ) استفاده شود . دوره کارنس برای کلزا ، ذرت ، کاهو گلخانه‌ای و غلات 14 روز ؛ ذرت شیرین 3 روز ؛ آلو ، کاسنی و مراتع 7 روز ؛ خیار ، گوجه و فلفل گلخانه‌ای 2 روز ؛ سبزیجات 24 ساعت ؛ سایر محصولات خوردنی 3 روز ؛ گل‌ها و گیاهان زینتی صفر می‌باشد .

ملاحظات زیست محیطی :

LD 50 برای پرندگان 55 میلی گرم بر کیلو گرم 
LD 50  برای پستانداران100-200 میلی گرم بر کیلوگرم
LD 50  برای ماهی ها50-25100 میلی گرم بر کیلوگرم

این سم برای موجودات آبزی بسیار خطرناک بوده و امکان اینکه در محیط آبی اثرات سوء بلند مدت ایجاد کند زیاد می باشد به همبن دلیل از آلوده کردن نهر ها و جویبار ها با این سم جدا باید خودداری کرد .لازم به ذکر است بعد از سمپاشی مزارع تا 7 روز باید از ورود چهارپایان به منطقه جلوگیری کرد.

کامنت بسته است.

نظر شما چیست؟