مهندس داوود رضایی قلعه، مدیریت شرکت رویال کشت

داوود رضایی

برای مشاوره خرید این محصول یا هر توضیحی که نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید تا با پاسخ کامل به سوالات شما، خیالتان از خریدتان راحت شود.

این گیاه  طول رشد دو ساله دارد. جعفری نوعی سبزی خوراکی است که معمولاً بصورت تر و خشک مصرف می‌شود. با توجه به اکثریت مردم تمایل به کاشت خانگی سبزیجات را دارند شرکت رویال کشت اقدام به آموزش کاشت سبزیجات نموده تا از این طریق قدمی کوچک به سوی کشت های ارگانیک وسلامت و ایجاد جامعه سالم و تغذیه  مناسب شهروندان بردارد.

 

آب و هوا:


جعفری گیاهی است که در همه فصول میتوان آنرا کاشت البته بهترین فصل برای باردهی این بذر فصل بهار است. بذر جعفری در مقابل سرما بسیار مقاوم است ولی در محیط های خشک بهتر پاسخ میدهد.

 

نحوه کاشت:


زمین مناسب برای کاشت جعفری باید نرم و مملو از مواد غذایی کافی باشد.کود شیمیایی برای رشد و باردهی این بذر مناسب نیست درواقع کود ورمی کمپوست را باید الک کرده تا نرم و یکدست شود و حتما باید خاک زهکشی شود. اگر در گلدان عملیات کاشت را انجام میدهید بهتر است زیر گلدان ها حفره هایی کوچک داشته باشد تا آب اضافی از گلدان خارج شود.  بعد از اماده سازی بستر حتما باید بذرها به مدت 9الی 10 ساعت و حداکثر 3 روز خیس شوند. بذرها در فاصله 8-10 سانتی متری و در عمق نیم سانتی متری از سطح خاک قرار بگیرند. بعد از جوانه زدن گیاه ارتفاعش باید به 10 سانتیمتر برسد بعد از آن باید فاصله بذرهارا به 15—20 سانتی متری برسانید تا رشد آن هیچ مشکلی نداشته باشد.

دقت کنید:

  • خاک و کود زیاد و آبیاری بیش از حد باعث خفه شدن بذرها شود و آب و اکسیژن مورد نیاز به اندازه کافی به آن نرسد و ممکن است بذرها در عمقی که قرار دارند دچار پوسیدگی شوند..
  • روی گلدان یا سطح خاک همیشه مرطوب باشد میتوانید با اسپری همیشه سطح خاک را خیس قراردهید.
  • کود دهی از هفته دوم بعد از جوانه زدن انجام شود.
  • بعد از پخش کردن بذرها به طور یکنواخت پیشنهاد میشود با شن کش یا چنگال مخصوص خاک را زیر و رو کنید تا بذرها به عمق مناسب خود بروند.
  • تا قبل از سبز شدن روزی دوبار آبیاری انجام دهید.
  • برداشت سبزی جعفری باید با استفاده از قیچی باشد ولی خیلی آرام زیرا بذرها در عمق قرارندارند و اگر ریشه سیزی از خاک بیرون بزند اون بذر دیگر سبز نمیشود.
  • جعفری را در هر فصلی میتوان کاشت ولی بهترین فصل برای کاشت بذر سبزیجات بهار است.

 هیچ چیزی لذت بخش تر از این نیست که هر روز از سبزی ای مصرف کنیم که خودمون تو گلدون یا باغچه کاشتیم و رشدش رو دیدیم و با آبی آبیاری کردیم که از تمیز بودنش اطمینان داریم.

 

مزایا:


جعفری یک منبع بسیار خوب ویتامین A، ویتامین C،ویتامین K ، آهن و اسید فولیک می‌باشد.

شامل دو جزء خیلی مهم در ترکیب خود می‌باشد که موجب شده این سبزی نقشی بی همتا در سلامت انسان داشته باشد.

روغن‌های فرار و فلاوونوئیدها

برای مقابله با روماتیسم، سرفه، کاهش خطر سکته مغزی بسیار مفید است.

 

کامنت بسته است.

نظر شما چیست؟