مهندس داوود رضایی قلعه، مدیریت شرکت رویال کشت

داوود رضایی

برای مشاوره خرید این محصول یا هر توضیحی که نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید تا با پاسخ کامل به سوالات شما، خیالتان از خریدتان راحت شود.

خیار گلخانه ای

ارقام خیار گلخانه ای

با توجه به اینکه ارقام زیادی در بازار وجود دارد کسانی که برای اولین بار قصد کشت خیار گلخانه ای را دارند با تحقیق محلی، رقمی که در منطقه بیشترین میزان کشت را دارد انتخاب کنند.در طول روزهای کوتاه رقم کم گل و در طول روزهای بلند رقم پر گل انتخاب شود.

رقم پرگل:

مثل رقم نسیم که رقمی است بهاره و پرگل، تعداد میوه در هر بند بین 2 تا 3 میوه است. طول میوه 15 تا 17 سانتی متر است. زودرس است و تولید شاخه های جانبی کم می باشد. به بیماری های سفیدک سطحی یا حقیقی مقاوم است همچنین در مقابل ویروس موزائیک خیار و ویروس زردی بین رگبرگ ها مقاوم است.

رقم بوسکو:

این رقم دارای طول رشد 120روزه میدهد و اغلب جهت تولید کارخانه های خیار شور مورد کشت قرار می گیردو با آب و هوای معتدل مایل به سرد سازگاری داشته ،فرم خیار در این رقم کوتاه و خوش فرم است .از نظر مقاومت به بیماری های قارچی و ویروسی دارای رتبه ی نخستین این گیاه می باشد. 

رقم زودرس بهاره: 

پر گل، 2 تا 3 میوه در هر بند، طول میوه 16 تا 18 سانتی متر ، رنگ میوه سبز تیره می باشد.این رقم بهترین نتیجه رادر محیطی با رطوبت کم دارد. مقاوم به بیماری سفیدک دروغی و حقیقی و ویروس موزائیک خیار و ویروس زردی بین رگبرگ ها می باشد.رقم زمستانه: کم گل، 1 تا 2 عدد میوه در هر بند، طول میوه 16 تا 18 سانتی متر، مقاوم به سرما و مقاوم به بیماری گموز (scab) می باشد همچنین در مقابل سفیدک حقیقی و دروغی و مجموعه ای از بیماری ها مقاوم می باشد.

رقم گرین مجیک : 

رقم زمستانه، 1 تا 2 میوه در هر بند، تولید شاخه های جانبی کوتاه، مقاومت نسبت به بیماری ها، در مقایسه با ارقام دیگر بسیار بیشتر می باشد. به دلیل داشتن بوته ی قوی، همچنین در صورتی که در شرایط سخت یا در شرایط بیماری آسیب ببیند توانایی بازسازی بوته را از طریق تولید شاخه های جانبی دارد.مقاوم به بیماری سفیدک حقیقی و ویروس زردی بین رگبرگ ها.

رقم روبرتو:

 رقم زمستانه، کیفیت میوه بالا، برای کشت زودرس بهاره یا دیررس پاییزه استفاده می شود. تعداد میوه در هر بند 1 تا 2 عدد، طول میوه 15 تا 17 سانتی متر، تولید شاخه جانبی متوسط و مقاوم به سفیدک سطحی و ویروس موزائیک خیار و زردی بین رگبرگ ها می باشد.

ارقام دیگری که می توان نام برد عبارتند از:

رقم خیار اسپادانارقم خیار یلدارقم خیار دانیتو (کم گل مناسب زمستان)رقم سلطان (پرگل و گرمادوست)رقم خیار نبیلرقم خیار طاهارقم خیار روبرتو (کم گل)

کامنت بسته است.

نظر شما چیست؟